KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16118402
*
nr 1611 8402
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Kolteckning, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Sod -72, landskap. Bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 18:53:11
- Konstnär/Designer
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Läs mer om Peter Tillberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning landskap landskapsmotiv landskapsmåleri peter tillberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:57
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:50
-
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:54
*
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Läs mer om Peter Tillberg
nr 1611 8402
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Kolteckning, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Sod -72, landskap. Bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Konstnär/Designer
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.Läs mer om Peter Tillberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning landskap landskapsmotiv landskapsmåleri peter tillberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:57
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:47 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:50 -
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:54